اختتامیه اوقات فراغت برنامه های تابستانی سال 96 در شهرستان میانه برگزار شد.

اختتامیه برنامه های تابستانی اوقات فراغت سال 96 در شهرستان میانه با حضور آقای مهندس مشایخی معاون فرماندار، اعضای ستاد ساماندهی جوانان و دیگر مسئولین شهرستان و جمع کثیری از ورزشکاران، سمن ها، کانون ها و جوانان 7/8/96 در سالن آمفی تئاتر جمعیت هلال احمر برگزار شد.

آقای کبیری رئیس محترم اداره ورزش و جوانان و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان با عرض خیرمقدم نسبت به حضور تمامی مدعوین، گزارش مختصری از جمع بندی برنامه های اوقات فراغت شهرستان در تابستان 96 را ارائه نمودند. مطابق آمار و گزارشات ارائه شده توسط کمیته نظارت و ارزیابی اوقات فراغت شهرستان، مجموعا 29 دستگاه عضو ستاد ساماندهی و 7 سمن فعال جوانان، درحدود 9 هزار نفر را تحت پوشش برنامه های متنوع قرار دادند.

سپس مهندس مشایخی معاون محترم امور سیاسی و اجتماعی فرماندار با بیان اینکه دانش آموزان جزء جمعیت بنیادی جامعه به شمار می روند گفت: وظیفه داریم از لحاظ اجتماعی، فرهنگی و ورزشی به پر کردن اوقات فراغت آنها بپردازیم. همچنین باید در کنار این موارد، زمینه را برای شور و نشاط اجتماعی هرچه بیشتر در بین تمامی اقشار ازجمله دانش آموزان و جوانان جامعه فراهم آوریم.

محمدرضا مشایخی برگزاری برنامه های اوقات فراغت با محوریت اداره ورزش و جوانان شهرستان و همت دیگر دستگاه ها را کاری مهم و ارزشمند خوانده و گفت: با وجود انجام برنامه های خوب در راستای پرکردن اوقات فراغت، باید قدمهای راسخی در این خصوص با استفاده از ظرفیت همه دستگاه ها و مشارکت اولیاء و خود دانش آموزان برای شکوفایی استعدادهای فراوانی که در شهرستان وجود دارد، برداشت.

مشایخی با اشاره به حضور و فعالیتهای کانون ها و سمن هایی قانونمند و موفق در عرصه پرکردن اوقات فراغت، گفت: نباید برنامه های غنی سازی اوقات فراغت، مقطعی و معطوف به تابستان باشد بلکه باید در طول سال تحصیلی با ارائه برنامه های متناسب با وضعیت دانش آموزان و دانشجویان برنامه های متنوعی اجرا شود که جنبه کاربردی داشته باشد.

وی همچنین انتقال موضوعات جدید، شناسایی استعدادها و ظرفیتها در حوزه های مختلف توسط متخصصان و کارشناسان را ضروری خوانده گفت: در بین دانش آموزان و دانشجویان افراد متبحری داریم که دارای نبوغ و مهارت بالایی هستند که می توان با دوره های آموزشی از جمله فنی و حرفه ای مسیر درست در دستیابی به استعداد و نبوغ را به آنها نشان داد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه با اشاره به عملکرد موفق دستگاههای دخیل در غنی سازی اوقات فراغت، بیان کرد: خوشبختانه در این امر شاهد رقابت خوب و تنگاتنگ دستگاههای شهرستان بودیم و هدف اصلی آن، اثرگذاری بیشتر و کیفیت بخشی به برنامه ها توام با ایجاد شور و نشاط به عنوان یکی از نیازهای امروز جامعه بود.

معاون فرماندار با بیان اینکه باورهای دینی را زیربنای تحکیم بنیان فرهنگی و اجتماعی جامعه خوانده، تاثیر باورهای دینی و مذهبی در پویایی جوانان و نوجوانان را مهم توصیف کرده، حضور علما و روحانیون در مسیر تقویت باورهای دینی آنان را لازم عنوان نمود.

در نهایت از دستگاه های آموزش و پرورش، بهزیستی، کتابخانه و کانون منتظران ظهور  بعنوان واحدهای برتر در حوزه اوقات فراغت و از خانم ها سهیلا سلطانزاده(موسس انجمن مردم نهاد آق داش بزقوش) پریسا رشیدی( مدیر کانون امام علی) مهین افتخاری( موسس انجمن مردم نهاد گردشگران گونش) فرزانه عسگری(مربی تیراندازی با کمان) و آقایان احمد مسلمی( مدیر مدرسه شهید باهنر) محمد حسن فلاحی راد( مربی تکواندو) فرزاد عمادی ( مربی کتابخانه) و مرتضی میانجی(موسس انجمن مردم نهاد ندای قافلان) بعنوان مربیان برتر اوقات فراغت و از آقای سلیمی (کارشناس امور اجتماعی فرمانداری) و خانم فرید (کارشناس امورجوانان اداره ورزش و جوانان) بعنوان اعضای کمیته نظارت و ارزیابی و از آقای علی عبدالهی بعنوان دانش آموز فعال در اوقات فراغت به همراه لوح تقدیر و کارت هدیه تجلیل بعمل آمد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی