اخبار اداره ورزش و جوانان شهرستان میانه

اخبار هیئت های ورزشی

سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میانه با موضوع اوقات فراغت تشکیل شد

سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان که در روز پنج شنبه 31 خرداد ماه به ریاست مشایخی معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان میانه برگزار گردید. در این جلسه آقای کبیری رئیس اداره ورزش و جوانان و دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان ضمن عرض سلام و خیرمقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه اعضای ستاد ساماندهی امورجوانان با تقدیر و تشکر از توجه مسوولین به موضوع جوانان که یکی از مهمترین مباحث آن بحث اوقات فراغت میباشد از اهمیت توجه موضوعات مربوط به آن برای حاضرین مواردی را بیان نمود. وی سپس از اقدامات اداره ورزش و جوانان در پر کردن و غنی سازی اوقات فراغت در شهرستان آماری را اعلام کرد.

در ادامه محمدرضا مشایخی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میانه، ضمن تقدیر از شرکت حداکثری مردم میانه در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا و با اشاره به اینکه تهدیدات دشمنان تنها، تهدیدات سخت و تروریستی نمی باشد گفت: امروز این تهدیدها به صورت بیوتروریست و یا در دیگر قالبهای نرم و فرهنگی، جوانان ما را نشانه رفته که مقابله با آن نیازمند افزایش هوشیاری و حساسیت بالاست.
وی افزود: ملت ایران همواره هوشیار بوده در پای انقلاب و نظام هستند اما افزایش حساسیت، درک وضعیت امروز جامعه و انتقال این هوشیاری به لایه های مختلف جامعه  و درون خانواده از وظایف ما مسئولین است.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه به حادثه تروریستی اخیر در تهران اشاره کرده، شهادت جمعی از هموطنانمان در این حادثه را تسلیت گفته افزود: به فرمایش مقام عظمای ولایت این کار تروریستها ترقه بازی به شمار می رود  و  ما به لطف خدا و با اشرافیت دستگاههای اطلاعاتی، شاهد  امنیت عمومی و پایدار در داخل کشور و فراتر از مرزهای ایران هستیم.
مشایخی یکی از افتخارات کشور اسلامی ایران در تامین امنیت امروز جامعه را  وجود شهدای مدافع حرم خوانده افزود: پاسخ دندان شکن نظام جمهوری اسلامی ایران به حمله اخیر تروریستها از دیگ افتخارات نظام در حال حاضر می باشد که باید چنین افتخاراتی در بین نسل نوجوان و جوان جامعه  انتقال یافته و جزو برنامه های فرهنگی قرار گیرد .

 معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه میانه برنامه های اوقات فراغت از سوی ادارات و نهادهای ذیربط از جمله آموزش و پرورش را نیازمند یکپارچه سازی، وحدت رویه، زمانبندی و ارزیابی برای رسیدن به نتیجه مطلوب عنوان نموده گفت: کیفیت بخشی جزو برنامه تمامی دستگاههاست که امیدواریم در مبحث اوقات فراغت به خوبی رعایت شود.
وی همچنین توجه به اوقات فراغت نوجوانان و جوانان روستایی را مهم خوانده گفت: تمامی برنامه هایی اوقات فراغت جوانان شهری باید در روستاها نیز اجرا شود.
وی تاکید کرد: دستگاه های متولی باید از امکانات خود در زمینه اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بهره گرفته و در اختیار ستاد برای تقویت هر چه بیشتر برنامه ها قرار دهند همچنین از ظرفیت سمن ها نیز می توان در راستای پر کردن اوقات فراغت در شهرستان استفاده کرد که در این راستا سمن ها می توانند با ارائه برنامه های خود به ستاد ساماندهی امور جوانان و حتی اعلام نیاز به اعتبار خاص برای اجرای برنامه ها از تخصیص اعتبار برخوردار شوند .
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه خواستار اجرای برنامه های اجتماعی در جهت ایجاد شور و نشاط اجتماعی مانند پیاده روی های خانوادگی ، کوهپیمایی و جنگ شادی شد.
مشایخی با اشاره به اینکه در سال 2018 تبریز بعنوان مرکز توریستی و گردشگری در جهان معرفی شده گفت: تبریز 2018 با 3 محور شناخته خواهد شد که یکی از آنها شهرستان میانه  است به همین علت  وظیفه میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری است تا زمینه لازم را  با ساماندهی بناها و دیگر آثار تاریخی و گردشگری و ساماندهی ورودی و خروجی و فضاهای سبز در راستای جذب توریسم فراهم آورند همچنین در این خصوص می توانیم از ظرفیت جوانان نیز بهره گرفته و زمینه اشتغال در این حوزه را برای آنها فراهم آوریم.
وی به روز جهانی قدس روز استکبارستیزی و  مبارزه با صهیونیسم  جهانی اشاره کرده گفت: حضور تمامی اقشار در این روز بزرگ بار دیگر جواب دندان شکنی برای دشمنان خواهد بود.

در ادامه این جلسه هر کدام از اعضاء به ارائه برنامه های پیشنهادی دستگاه مربوطه درخصوص محوریت جلسه پرداختند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

نام آوران ورزش میانه

No result.